Драган Симовић: МИСЛИ ШИРОКЕ КАО ВАСИОНА


Лирски записи

 IMG_20150320_174411

Наше мисли морају бити широке као Васиона.

Наше мишљење, наше размишљање, наше промишљање, наше појимање и схватање мора да буде галактичко, космичко, васељенско и правасељенско.

Ми нисмо ни свесни, колико смо осујећени еуклидовском геометријом и аристотеловском логиком!

Ми нисмо ни свесни колико смо скучени и тескобни у својим размишљањима, у својим сневањима, у својим стваралачким визијама, захваљујући атлантистичком позитивизму и гуштерском дарвинизму!

Логика аристотеловско-атлантистичког појимања света није једина логика у Космосу.

Постоји на тисуће логика у овостраним и оностраним световима и пространствима Првобитне Васељене.

Ништа није истинито и стварно у овоме свету са једног вишег, и највишег, становишта галактичког сазерцања и појимања Стварности и Истине.

Ако желимо да имамо стваралачке мисли широке као Васиона, онда морамо да изиђемо из оквира логике, геометрије и математике овога скученог, тескобног, привидног и тропространственог света.

(Пространство је изворна србска реч за димензију!)

У овоме свету нема Стварности.

Изван наше Душе, изван нашег Духа, изван наше Стваралачке Свети, гле! ничег Стварног нема у овоме свету.

Све је, изван Душе, Духа и Свести, привид и опсена.

Зашто су скрајнути, потиснути и одбачени сви велики божански духови, који су од древних времена до данас, говорили о галактичкој логици, космичкој геометрији и божанској математици?

Зашто су скрајнути, потиснути и одбачени Хераклит и Питагора, а прихваћени Аристотел и Еуклид?

Зашто је скрајнут, потиснут и одбачен Тесла, а прихваћен Ајнштајн?

(У поређењу с Теслом, Ајнштајн је обичан опсенар и шарлатан који би остао посве непознат да му није знања и умећа Милеве Марић.)

Зашто су скрајнути, потиснути и одбачени они који су говорили о инволуцији, о обрнутој еволуцији, о томе да се од највишег и најсавршенијег иде ка најнижем и најнесавршенијем, а прихваћен је Дарвин који није био упућен у тајне божанских стваралачких начела?

Зашто је скрајнута, потиснута и одбачена хиперборејска-аријевска илити самобитна и самоникла србско-руска паметарничка школа, а прихваћена је ватиканско-нордијска и бечко-берлинска школа која нема никакво утемељење у Историјској Истини и Стварности?

На сва ова питања одговор потражите у свом најдубљем унутарњем бићу и суштаству или, пак, у Акаши, што је, у крајњем, једно те исто.

IMG_20150320_172614

Постави коментар