Соко са Велебита: О БИЋУ ЈЕЗИКА
Све је ово више него истинито и дирљиво . Али мене, посебно гану једна мисао : Једна Раса, један народ један језик . А све ово односи се и на мој Народ – Расу , ВедСрбе и Ведрусе, и на наш језик и писмо, које се звало Србица.
Прво су му изменили име и прозвали га некаквом ћирилицом, и скратили га за неколико гласова и знакова .( ВедРуси, су нешто боље прошли). Све су то срачунато урадили болесни умови преко својих ватиканско – византијских агената, и све нам је то хваљено као велики повесни догађај . Да зло буде веће, то се још води као велики догађај, када смо добили своју писменост. Овај “велики догађај “, допринео је међусобном удаљавању овог великог Народа – Расе.
Након неколико векова, а од стране истих сатаниста, само под другим именом, аустро-угари, следи нови погром на наш језик и писмо, са новим агентом али
из наших редова. Све што је радио, радио је у Бечу , како би био под строгим
надзором, да нешто не промакне.
Сада је уследило још једно скраћивање, боље рећи уништавање, и гласова и слова, а које је довело до још већег удаљавања, ВедСрба и ВедРуса.
А шта значи језик за један Народ – Расу ? Значи шифру – велику Тајну . Ако га не
знаш не можеш тек тако и лако да уђаш у тај простор и тај Народ.
О значају свега овога, могло би се много шта рећи.
Ако уследи још нека оваква, како је зову (реформа), боље рећи сатанизација,
можемо остати на пар слова и гласова, том нарштају ће преостати само МУКАЊЕ,
јер неће имати чиме, нити да говоре нити да пишу.
