Драган Симовић: ТАЈНА ЗНАЊА ДРЕВНИХ
Највеће истине овога света подсећају на бајке, те управо стога и остају заувек неоткривене, јер људи не могу и не желе да схвате, прихвате и освесте, да су у бајкама највеће истине.
Уистини, изван бајки и митова и нема истине.
Истина није у историји, већ у мета-историји; није у званичној повесници, већ у иза-повесници.
Истина је с ону страну свих званичних наука, свих званичних религија.
Истина је у Оностраном!
Истина није у логици, већ у мета-логици!
Тек када се изиђе из пространства логике и логичког мишљења и размишљања, улази се у вечна и бескрајна пространства Истине.
То су знали Древни, наши ведски преци, те су управо стога и развијали Знања која надилазе и превазилазе калупе и матрице логичке мисли.
То суштаство и битност Знања Древних, најбоље су појмили и освестили зен-будисти.
Зен-будизам је алогичан и мета-логичан; суштина и суштаство зен-будизма јесте будност и присутност у садашњем тренутку, а то значи – бивање и бивствовање у Истини, јер Истина је увек у садашњем тренутку!
Један од узрока србског зачараног круга, српског вековног врћења у самсари (а самсара је витло!), вечног понављања већ виђеног и доживљеног, састоји се у томе што су Срби, као ретко који европски народ, постали заточеници логике и логичког мишљења.
Срби се добро сналазе у сфери логичко-математичког мишљења и размишљања, али, гле чуда! чим изиђу из сфере еуклидовско-аристотеловске логике, и зађу у бескрајна пространства мета-логике, бивају збуњени,
слуђени, уплашени и изгубљени.
Зашто о овоме пишем и сведочим?
Зато што је управо ово узрок и пра-узрок свих наших губитака, на свим пољима, кроз многе векове; због овога смо све битке и ратове добивали на бојноме пољу, да бисмо, убрзо потом, све те добивене битке и ратове, у трену једноме, изгубили за зеленим столом.
Због тог нашег колективног везивања за еуклидовску геометрију и аристотеловску логику, ми смо од некада, у Древности, словесног и самосвојног, самобитног и брзомислећег народа, постали народ који се више не сналази у овоме свету.
Е, сада смо дошли до оног суштаственог тренутка, због чега и пишем ово што тренутно читате!
Велика завера против ВедСрба се и заснива, одвија и успешно спроводи управо у пространствима Оностраног, у сферама мета-логике.
Они који владају човечанством и светом, све своје моћи и развијају на мета-логици, док, истовремено, словесно човечанство држе у заточеништву логике и логичког мишљења.
Ако се и догоди да неки ВедСрбин изиђе из Платонове пећине на Видело, сагледа и спозна Космос, те покуша та своја виђења и искуства да преда и пренесе својим истородницима у Платоновој пећини, да их пробуди и освести, одмах, а управо од истородника и истоплеменика, бива проглашен за лудака.
И тако велика завера против ВедСрба остаје заувек неоткривена!
Наравно да ја нисам против аристотеловске логике и еуклидовске геометрије, зато што нам та знања припомажу у сфери РазУма, већ говорим о нужности надилажења и превазилажења ових знања, зарад улажења у пространства Великог Духа Стварања и Божанске Свести.
Као логичари, ми смо добри трговци, добри мајстори, добри техничари, добри економисти, али у пространствима Духа Стварања, ту се уз помоћ логике ништа створити не може!
Такође, уз помоћ логике не можемо ни велику заверу против ВедСрба никада докучити и одгонетнути.
Логика нас закочи, замрзне и следи, и ми ништа више нити видимо, нити чујемо, нити знамо.
А управо су то и имали на уму, они који тајно господаре овим светом!
